„Przygoda z macierzyństwem” – relacja.

IMG_2142

Warsztaty..targi..spotkania dla kobiet w ciąży i mam małych dzieci..prelekcje..dysputy i inne wydarzenia dla mam..
JA TO UWIELBIAM!!!
I jak wiecie zaliczyłam tego już całkiem sporo :-)
Jednak ze wszystkich tych spotkań, najbardziej lubię „Przygodę z macierzyństwem”. Warsztaty te organizuje portal dla rodziców Familie.pl i jest to naprawdę super wstęp do całej tej przygody jaką jest macierzyństwo. A nawet będąc już mamą, można się wielu rzeczy dowiedzieć. Te warsztaty są mi również najbliższe z innego powodu. Otóż po raz pierwszy byłam na nich wtedy kiedy Patrycja była jeszcze w brzuszku. Potem już pojawiałam się na nich bardziej lub mniej regularnie. I tak jak Pati rosła i się rozwijała tak i One wciąż ewoluują i zaskakują coraz to nowszymi i ciekawszymi tematami.
Jeden jest tylko stały a mianowicie bankowanie krwi pępowinowej. Jednakże w dzisiejszych czasach to temat niezwykle ważny, dlatego każdy powinien mieć szansę by się o tym coś dowiedzieć. Mnie nie było stać na taki luksus ale dzięki warsztatom dowiedziałam się, że mogę przekazać krew z pępowiny Pati do Banku Publicznego, co też uczyniłam. Może choć jednej osobie w ten sposób pomogę.
No więc ostatnio znów się odbyły takie warsztaty i po prostu musiałam tam być
Cioteczki powitały nas z uśmiechem i mimo, że Pati trochę zagłuszała przemawiających i wdrapywała się na scenę, to udało mi się coś niecoś posłuchać.
Bardzo fajnie przemawiała Pani Marta Bąkowska. Mówiła o bliskości i pierwszych chwilach z maleństwem. O karmieniu piersią i takich początkowych trudnych sytuacjach jakie mogą spotkać mamy oraz o całej tej magii bycia mamą.
Przemawiała również Pani doktor Joanna Gzik, której nawet później zadałam pytanie. Dowiedziałam się jak mogę pomóc Pati w przypadku kolejnego zapalenia krtani a także jak mogę się leczyć będąc w ciąży. Posłuchałam tez o homeopatii, której wcześniej nie stosowałam a może warto ?
Była też położna, która..
Oczywiście też Pani Angelika Podstawka z Banku Krwi Pępowinowej, która ponownie wytłumaczyła zalety takiego rozwiązania i wyjaśniła wszelkie wątpliwości z tym związane.
I jeszcze Pani Monika Mierzejewska z Sennababy. Mówiła o spaniu a także o właściwym doborze materaca, kołdry czy pościeli. Poruszyła temat spania z dzieckiem i udzieliła kilku rad jak to robić, żeby było bezpiecznie.
Na koniec każdy otrzymał familijną wyprawkę a w niej prezenty od sponsorów i patronów wydarzenia. Oczywiście były też konkursy ale tym razem nie miałam w nich szczęścia.
Kolejne warsztaty już wkrótce. Mam nadzieję, że będziecie tam ze mną.
Zapraszam też do galerii :

2 komentarze do “„Przygoda z macierzyństwem” – relacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>