Nowy rok szkolny czas zacząć..

No i zaczął się rok szkolny. U nas duże zmiany bo i przeprowadzka była, i zmiana pracy przez męża i właśnie zmiana szkoły.
Wydaje się, że na lepszą. Córka pierwszy raz powiedziała, że nie może się już doczekać pierwszego dnia w szkole.
Mi się spodobała organizacja w szkole i jasno określone zasady. Na rozpoczęciu nie było bieganiny gdzie nikt nie wiedział dokąd ma iść, nie było nerwowego poszukiwania wychowawczyni ani ogólnie panującego rozgardiaszu jaki był w poprzedniej szkole. Tu na wejściu wisiała kartka gdzie, która klasa ma się udać. Jakbyś nie umiał czytać czy był ślepy ( czytaj ja ) , to była Pani, która z uśmiechem na ustach wskazywała konkretną klasę. Nawet jeśli to tylko na początek roku to i tak miło. Lepiej się ogląda uśmiechy niż skwaszone miny.
Po zebraniu się klasy pod odpowiednimi salami wychowawczynie wpuszczały dzieci do klas. Tam nastąpiło krótkie powitanie po czym grypy ruszały na oficjalne rozpoczęcie roku. Klasami a w klasach parami..normalnie szok :-O Dzieci nie trzymały się za ręce co prawda ale trzymały się siebie blisko. Poszło to naprawdę szybko i bez zbędnego bałaganu i przedłużania. Rozpoczęcie poprowadzono z energią i jajem jak ja to mówię. Miałam wrażenie, że jestem na jakimś przedstawieniu bo tak się uśmiałam.
Trochę witała kadra, trochę dzieci..ale nie było tu mowy o nudnych przemowach w stylu Cyt.: ” witamy w nowym roku, musicie się uczyć i być grzeczni..”. Były żarty, anegdoty i taka prawdziwa radość z może nie z powodu końca wakacji ale z tego, że będą kolejne wspaniałe chwile. Sama aż zatęskniłam za szkołą.
Potem jeszcze szybki myk do klasy, rozdanie planów lekcji i po krotce ich omówienie i do domku.
I wiecie co ? Coś czuje, że to będzie naprawdę udany rok dla mojej córki Oliwii. Trzymajcie kciuki :-)
Ps. A wiecie że wracają od tego roku klasy 7 i 8 ? Moja Oliwka będzie chodzić do szkoły tak jak ja. Żadnych gimnazjów i kombinowania. Statecznie i bezpiecznie. To mi się bardzo podoba :-)
A tu kilka fotek z tego dnia i nasze zabawy z cieniami :

Jeden komentarz do “Nowy rok szkolny czas zacząć..

  1. hej super zdjecia i co mis ie najbardziej spodobało Oliwka jest slicznie ubrana ,dzis idac z corcia do przedszkola normalnie oczy mi deba stanęly jak dzisiejsz młodiesz idzie na rozpoczecie roku-koszmar zero zadbania dzinsy rozdarte i bluzka róz oczowalny;) masakra gdzie tak dawniej było tez ciesze sie ze wraca 8 klas.Pati jest boska jak dama wyglada;) pozdrawiam i powodzenia dla Oliwki;0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>