DIY – Spódniczka TUTU ze skrawków materiału.

tutu

Siedząc na działce miałam bardzo dużo pomysłów i czasu na ich wykonanie. Patrycja nie wymagała tyle uwagi bo będąc we dwie, nie miała tyle bodźców co zwykle. Nie było sryliarda zabawek czy innych rzeczy rozpraszających jej uwagę. Dzięki temu potrafiła posiedzieć przez godzinkę w jednym miejscu i nawet mi pomóc.
Tak powstała sukienka „ze szmatek” jak to określił mój tata, kiedy nas odwiedził.

Robi się ją niezwykle szybko i jest całkiem efektowna. Nie wymaga też dużych nakładów finansowych. Robiona jest ze skrawków materiałów, starych ubrań czy poszewek na poduszki ;-))
No to zaczynamy :
1) Najpierw przygotowujemy materiały, z których chcemy zrobić spódniczkę.
2) Przygotowane materiały tniemy na jednakowej długości i szerokości paski. Oczywiście nic się nie stanie jeśli trochę będą się różnić. U mnie też nie są idealnie takie same.

3) Kolejny etap to zawiązywanie tych skrawków na gumce, wstążce czy innym sznurku. Robimy to tak jak w przypadku Tutu. Robimy pętelkę, przez którą przeciągamy dłuższe końce a następnie zaciskamy. Ja nic nie robiłam, żeby się nie strzępiło ale można krawędzie przeszyć, pociągnąć bezbarwnym lakierem lub użyć nożyczek ząbkowanych.


4) Pozostaje nam jeszcze tylko dopasowanie do modelki i spódnica jest gotowa :-)

 

Powodzenia !!!

3 komentarze do “DIY – Spódniczka TUTU ze skrawków materiału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>