Hallowee,nowe święto ???


https://picasaweb.google.com/108439563427298443141/2014102802?authkey=Gv1sRgCILC4ILLt4KKbg#6075358025166145282

Wcale nie takie nowe ;-)

A przynajmniej nie w innych krajach..Halloween najhuczniej obchodzone jest w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Święto to, wbrew pozorom, nie wywodzi się jednak z USA tylko z tradycji celtyckich. Kapłani celtyccy czyli Druidzi, wierzyli, że w dzień SAMHAIN, zacierała się granica między światem umarłych a światem ludzi, a wszystkim duchom, zarówno dobrym jak i złym, łatwiej się było przedostać do świata żywych. Duchy przodków zapraszano do domów a złe odstraszano.

U nas, w Polsce,  święto to pojawiło się całkiem niedawno. I jak narazie wzbudza wiele kontrowersji.

Nie jestem za amerykanizacją, mamy swoje Święta, które powinniśmy czcić, ale nie zagłębiając się w cały sens tych przebieranek można się naprawdę świetnie bawić. Dla mnie jest to kolejny pretekst do zabawy z dzieckiem.

SAMSUNG

 

Robimy halloweenowe dekoracje..gotujemy i pieczemy halloweenowe potrawy..robimy makijaże i  bawimy się w halloweenowe zabawy

Propozycje zabaw:

  1. CUKIEREK ALBO PSIKUS, w wersji domowej : wygląda to mniej więcej tak..na stole leżą cukierki i zadania z psikusami oraz słoiczek z losami. Każdy wybiera jeden los i albo dostaje cukierka, albo musi wykonać jakieś zadanie, bardziej lub mniej straszne np. zrobienie strasznej miny..rozwiązanie strasznego rebusu..czy zjedzenie jabłka zawieszonego na sznurku.
  2. BALONOWE STRASZYDŁA : każdy dostaje po trzy balony, kawałki krepiny oraz klej, nożyczki i markery i ma za zadanie zrobić z nich potwory.
  3. MUMIA : Zabawa w parach. Każda z par dostaje rolkę papieru toaletowego. Jedna osoba z pary to mumia, druga będzie osobą „zawijającą” mumię w papier. Zabawa jest na czas więc wygrywa ta para, która zużywając całą rolkę papieru najszybciej poradzi sobie z tym zadaniem. Ważne jest też aby osoba będąca mumią była cała okryta papierem za wyjątkiem otworu na usta i oczy.
  4. KALAMBURY : jako hasła oczywiście wszystko co związane z duchami i strachami.
  5. POSZUKIWANIA SKARBÓW : w całym domu chowamy słodycze i ustawiamy stoper w jakim, każdy musi ich znaleźć jak najwięcej.

Tak naprawdę zabaw jest bez liku..wystarczy tylko odrobina chęci i wspaniała zabawa gwarantowana :-)

Więcej fotek na fp bo tutaj limit mnie ograniczył..wie ktoś jak go zwiększyć ??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>